DENTYSTA A CIĄŻA

DENTYSTA A CIĄŻA


29.09.2020

 · Z powodu zwiększonego ryzyka dla zdrowia zębów i dziąseł powinnaś regularnie chodzić na wizyty kontrolne do stomatologa, i to częściej niż dotąd. W czasie dziewięciu miesięcy ciąży powinnaś odwiedzić dentystę przynajmniej dwukrotnie, a najlepiej – raz na trzy miesiące.

Ciąża jest okresem, w którym ciało kobiety podlega licznym przeobrażeniom, w tym intensywnym zmianom hormonalnym. Na ich podłożu bardzo często w jamie ustnej ciężarnych jako dentyści obserwujemy tzw. ciążowe zapalenie dziąseł. Polega ono na ich rozpulchnieniu, tkliwości i krwawieniu i zazwyczaj zanika samoistnie pod koniec ciąży.

28.06.2019

 · W ciąży kobiety powinny chodzić do dentysty jeszcze częściej niż przed ciążą. Takie regularne wizyty powinny odbywać się co trzy miesiące. Zalecane również są zabiegi higieniczne, które przeprowadza sam stomatolog lub higienistka stomatologiczna. Ale pamiętajmy, że sama pomoc specjalistów nie wystarczy.

Dentysta a zajście w ciążę. Dbanie o zęby i dziąsła zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów w ciąży! Jeśli planujesz dziecko, powinnaś uwzględnić w swoich przygotowaniach wizytę u stomatologa.

Higiena jest najważniejsza Najistotniejsza w ciąży jest higiena uzębienia. Stosowanie nitki dentystycznej, szczoteczki i pasty, a także – jeśli pojawią się objawy w postaci krwawienia, nadwrażliwości, nieprzyjemnego zapachu – płukania jamy ustnej odpowiednimi płynami, to …

17.02.2019

 · Wiele przyszłych mam ma obawy, że wizyta u dentysty podczas ciąży może zaszkodzić ich dziecku. Rzeczywiście, utarł się stereotyp, że ciężarne kobiety nie powinny leczyć zębów – tymczasem jest dokładnie odwrotnie. W tym wyjątkowym okresie zaleca się regularne wizyty u stomatologa i szybkie eliminowanie ewentualnych problemów.

Re: ciąża a dentysta Stan zapalny zeba w ciazy moze spowodowac czakazenie pochwy np, dzidzius moze sie urodzic z brzydkimi krostkami-choc to najlagodniejszy z objawow. Trza zabki leczyc!Ja np zlamalam zeba 2tyg temu i gdyby nie to, ze mam lezec juz dawno bym go zaleczyla.Ale niestety, teraz nie moge isc do dentysty.Odczekam az minie ...

Znam osobę, która uparcie twierdzi, że jej przykre doświadczenia związane z poronieniami były związane właśnie z poważną próchnicą i lekiem przed dentystą. Co ciekawe – twierdzi, że jak przełamała lęk przed dentystą i wyleczyła wszystkie zęby, to dziwnym trafem od razu zaszła w ciążę…

20.03.2018

 · Jeżeli dentysta wykryje u kobiety w ciążypróchnica zębów lub choroba przyzębia, lekarz podejmie natychmiastowe leczenie. Szczególnie ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej w tym okresie, ponieważ u kobiet dochodzi do tak zwanego zapalenia dziąseł związanego z ciążą.

Dentysta w ciąży. Droga mamo! Jeśli jesteś w ciąży bądź przechodzisz właśnie okres połogu, masz prawo do bezpłatnych usług dentystycznych, za które w innym przypadku musiałabyś zapłacić.