DENTYSTA W 9 MIESIĄCU CIĄŻY

DENTYSTA W 9 MIESIĄCU CIĄŻY


Leczenie zębów w ciąży jest konieczne, a większość zabiegów stomatologicznych jest bezpieczna. Zobacz, na które zabiegi możesz się zdecydować bez obaw, a których unikać do czasu urodzenia dziecka. Wyjaśniamy, czy leczenie zębów w ciąży jest możliwe i jakie zabiegi dentystyczne są bezpieczne w ciąży.. Spis treści

Re: dentysta w 9 miesiacu.. Jeśli wizyty nie są dla Ciebie ogromnym stresem myślę, że warto teraz odwiedzić dentystę. Warto na pewno zrobić przegląd ząbków. Ja miałam wizytę w 8 miesiącu u zaprzyjaźnionego dentysty.

FAKT: do dentysty w ciąży można chodzić przez całe 9 miesięcy. Rzeczywiście, drugi trymestr ciąży jest traktowany przez wielu lekarzy jako najbezpieczniejszy do przeprowadzania wszelkiego typu zabiegów. Ale to wcale nie znaczy, że w pozostałych okresach ciąży nie wykonuje się leczenia stomatologicznego!

9 miesięcy, ciąża ; Dentysta w ciąży Zaloguj się, aby obserwować tę zawarto ść ...

Cześć, Pisze ponieważ nurtuje mnie jedno pytanie. Musze skorzystać z pomocy dentysty przy której nie obejdzie się bez znieczulenia. Staramy się o dziecko. Pod koniec miesiąca zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale 25-go mam wizytę u dentysty i czy to nie zaszkodzi mi zajść w ciążę. Czy muszę poinformow...

W moich ciążach miałam rwanego zęba i przechodziłam leczenie kanałowe. Dentysta wiedząc o ciąży stosował bezpieczne środki znieczulające. Po za tym zawsze mi powtarzał, że stres związany z bólem jest gorszy dla dziecka iż znieczulenie.

Wybielanie zębów w ciąży niewskazane! Kobiety w ciąży ani matki karmiące nie powinny się poddawać profesjonalnemu wybielaniu w gabinecie stomatologicznym. Podczas zabiegu dentysta nakłada na każdy ząb oddzielnie substancję wybielającą – jest to 15–38-proc. nadtlenek karbamidu – i naświetla lampą polimeryzacyjną.